Panningen, Netherlands

Gaat raad dinsdag in debat over woningmarkt?

De gemeenteraad bepaalt dinsdag bij de vaststelling van de agenda of er een interpellatieverzoek over de woningmarkt in Peel en Maas aan de agenda wordt toegevoegd. Bij een interpellatieverzoek, wordt over een onderwerp vragen aan het college gesteld. Die vragen worden in de vergadering beantwoord en daarna gaat de raad over dit onderwerp met elkaar in debat.
De redactie | 12 mei 2023 13:33 | Aangepast op 12 mei 2023 13:33
De VVD deed eerder het verzoek tot dit debat. De partij stelde zeventien vragen aan het college. Zo is er gevraagd hoeveel woonruimtes de afgelopen 8 jaar per jaar zijn opgeleverd. Ook wil de partij weten hoeveel en welk soort woningen of woonruimtes er in de gemeente bijkomen in 2030? Minister De Jonge wil vóór 2030 900.000 woningen bijbouwen in Nederland, voor een belangrijk deel buiten de randstad.

Flexwoningen
Ook zijn er vragen gesteld door de liberale partij over flexwoningen. "Gelooft het college nog steeds in flexwoningen als snel inzetbare oplossing voor het woningtekort?", zo vraagt fractievoorzitter Teun Heldens in een brief. De partij maakt uit reacties van teleurgestelde initiatiefnemers op dat het college voorzichtig is met het toekennen van nieuwe bouwtitels omdat er al voldoende bouwplannen op de plank zouden liggen. Daar zijn ook vragen over gesteld.

Dinsdag om 19.30 uur
Of het debat daadwerkelijk doorgaat, bepaalt de raad dinsdag aan de start van de raadsvergadering om 19.30 uur.

Lees meer over:

Woningmarkt|Debat|Gemeenteraad|

Lees ook

Verbouwing raadzaal goedgekeurd: “Het is meer dan twee stoelen erbij”

De raadzaal van de gemeente Peel en Maas wordt aangepast. Niet alleen komen er twee zetels bij, ook ...

Gemeenteraadzaal Peel en Maas moet worden uitgebreid

De raadzaal van de gemeente Peel en Maas moet worden vernieuwd. Belangrijkste reden is dat het aanta...

Raadslid neemt tijdelijk ontslag in de gemeenteraad

Roel Boots (CDA) neemt tijdelijk ontslag als gemeenteraadslid. In de aanstaande gemeenteraadsvergade...

Nieuwbouw in Beesel: 119 woningen gerealiseerd, verdere uitbreiding gepland

Sinds de vaststelling van de woonzorgvisie in juli 2023 zijn in de gemeente Beesel 119 nieuwe woning...

Gemeenteraad buigt zich over bijdrage voor opruiming oorlogsresten

De gemeenteraad van Peel en Maas bespreekt in de raadsvergadering van februari om een aanvraag in te...

Groen licht voor begroting Peel en Maas, oppositie kritisch

De begroting van de gemeente Peel en Maas voor 2025 is goedgekeurd door de gemeenteraad. De gemeente...