Panningen, Netherlands

Wethouder Huijs met zwangerschapsverlof: “Dag met een lach en een traan”

Anouk Huijs.
Het werd een tijdje geleden al aangekondigd, maar nu is het daadwerkelijk zover voor Anouk Huijs. De wethouder van de gemeente Beesel verwacht samen met haar man haar eerste kindje en gaat daarom met zwangerschapsverlof. Dinsdag was voorlopig haar laatste werkdag.
Youri Buis | 14 augustus 2024 12:49 | Aangepast op 14 augustus 2024 12:49
Bob Vostermans
Met gemengde gevoelens liep Huijs dinsdag het gemeentehuis uit. Zij en haar partner gaan een bijzondere tijd tegemoet met de geboorte van hun kindje, maar de wethouder staat ook stil bij het afscheid van burgemeester Bob Vostermans. “De start van mijn verlof betekent dat de samenwerking met mijn lieve collega, onze burgemeester Bob Vostermans, tot een einde komt”, schrijft Huijs op social media.

Als ze terugkomt van zwangerschapsverlof, is Vostermans al begonnen aan zijn nieuwe klus in de gemeente Peel en Maas. “Gelukkig steekt hij ‘slechts’ de Maas over… Bob, wat ga ik je als collega én als mens missen!”, aldus Huijs.

Gerust hart
Het zal wat tijd kosten om het nieuwe ritme erin te slijpen. “Wakker worden zonder wekker, niet naar het gemeentehuis lopen en mijn laptop dichtgeklapt laten. Een beetje onwennig is het wel. Gelukkig kan ik met een gerust hart gaan genieten van al wat komen gaat”, zo laat Huijs weten.

De goedlachse wethouder wordt tijdens haar verlof vervangen door Angely Waajen-Chris. Zij groeide op in Beesel en was eerder werkzaam als wethouder in Roermond. Vorige maand stelde ze zichzelf voor in het televisieprogramma Blik op Beesel op Omroep P&M. Daarin was ze samen met Huijs te gast.

Lees ook

Meeste voetbalfans in Peel en Maas hebben seizoenkaart van PSV

PSV is de club met de meeste seizoenkaarthouders in Peel en Maas. Uit deze gemeente zitten iedere th...

Raad stelt scenariokeuze voor gemeenschapshuis De Schakel uit

Er is nog altijd geen beslissing genomen over de toekomst van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver....

Nieuwbouwplan voor gemeenschapshuis De Schakel zorgt voor verdeeldheid

Het college van de gemeente Beesel wil volledige nieuwbouw voor gemeenschapshuis De Schakel in Reuve...

Terugkijken: Blik op Beesel over woningbouw en jeugdgerichte projecten

Sinds haar terugkeer na zwangerschap en bevalling heeft Anouk Huijs, wethouder van Beesel, zich vol ...

Witte Anjer Perkje en veteranenmonument opgeknapt en verplaatst

Het Witte Anjer Perkje en het veteranenmonument in Reuver zijn vernieuwd en verplaatst naar het Raad...

‘Financiële onzekerheid’ rond scenariokeuzes voor toekomst gemeenschapshuis De Schakel

De scenariokeuze om de toekomst van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver te bepalen, is zeker nog g...