Panningen, Netherlands

Nieuwe bestemming voor gevelkunstwerk in Panningen

Het kunstwerk dat aan de gevel hing Foto: Omroep P&M
Kunstenaar Erik Kierkels uit Panningen is op zoek naar een nieuwe eigenaar voor het gevelkunstwerk dat aan de Loosteeg hing.
De redactie | 22 augustus 2022 14:30 | Aangepast op 22 augustus 2022 14:30
Het kunstwerk is volgens erfgoedexpert Lizette Hilkens op de gevel bevestigd bij de opening van een van de bedrijven van het industrieterrein. "In de jaren 60 werd een industrieterrein aangelegd in Panningen, omdat de landbouw verdween. In die tijd was het gebruikelijk dat een kunstwerk aan de gevel werd gehangen. Je ziet dat op het Industrieterrein op meerdere plekken."

Nieuwe bestemming
Omdat de gevels worden aangepakt, moet ook het kunstwerk een nieuwe bestemming krijgen. Over het kunstwerk is weinig bekend. Er wordt een persoon afgebeeld met een vlag en een ster. Het is gemaakt van beton en het werk is in goede staat. Ook is niet duidelijk wie de maker is.

Kunstenaar Erik Kierkels stelt het gevelwerk ter beschikking en hoopt snel een nieuwe eigenaar te vinden.

Lees ook

Werken van Ann Philipsen te zien in ArtPoint in Panningen

''t Hoof neet sjoen te zien, as ut mer echt is'. Deze uitspraak van Ann Philipsen vormt de titel van...

Drukbezochte Banenmarkt in Panningen: “Kans om direct in contact te komen”

Woensdag was er weer een Banenmarkt in Panningen. In het Huis van de Gemeente presenteerden ondernem...

Jo Janssen dook in de geschiedenis van zijn familie van de brouwerij in Panningen

Brouwerij ‘Volharding’ was in 1918 in volle bloei. Het gebouw dateert van 1783 en het staat anno 202...

De Groenling in Panningen ontvangt predicaat ‘Klassewerkplek’

Een mooie erkenning voor De Groenling in Panningen. De basisschool heeft net als vorig jaar het pred...

Buitenbrand op akker in Panningen

In Panningen is donderdagmiddag een buitenbrand ontstaan op een akker tussen de N275 en de Heide. Op...

Panningen schuift aan voor buurtiftar tijdens ramadan

Het is ramadan en dat betekent dat er gevast wordt. Tussen zonsopkomst en zonsondergang mag er niet ...