Panningen, Netherlands

Einde aan beschermde liedjes voor LVK finale

Met het nieuwe reglement van het Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoers (LVK) komt een einde aan een opvallende regel: de beschermde status voor liedjes. Vanaf 2025 worden geen liedjes meer automatisch door de LVK-jury naar de finale gestuurd.
De redactie | 11 januari 2025 09:44 | Aangepast op 11 januari 2025 09:44
De beschermde status werd in 2010 ingevoerd nadat tijdens de editie van 2009 een lied dat hoog gewaardeerd werd door de vakjury de finale niet had gehaald. Het betrof het nummer Vastelaovend op de straot van De Kammeraodjes uit Venlo. Vanaf dat moment besloot de Stichting LVK de beste drie, later vijf, liedjes van de vakjury een gegarandeerde finaleplek te geven.

Beschermde status
Hoewel slechts drie liedjes daadwerkelijk van de beschermde status profiteerden, zijn er door de jaren heen meerdere liedjes onder deze regel de finale binnengestroomd. Voorbeelden uit Peel en Maas hiervan zijn Gaef dae man der eine van Sjapoo uit Kessel-Eik, De Vastelaovesecho van Prins en Aod Prinse Graashook uit Grashoek en FC Limburg van De Breurkes uit Panningen. Toch bleek de regel in veel gevallen overbodig, omdat de meeste hoog gewaardeerde liedjes van de jury ook zonder extra bescherming de finale wisten te bereiken.

Lees meer over:

LVK-finale|LVK|

Lees ook

Vanavond de LVK-finale met De Breurkes en Kwante Diekzèk

Na drie spannende halve finales wordt vanavond bekend wie in 2025 het Limburgs Vastelaovesleedjes Ko...

Neer met drie artiesten in LVK-finale: wat is het succes?

Neer is dit jaar uitzonderlijk goed vertegenwoordigd in de finale van het Limburgs Vastelaovesleedje...

Podcast: veurbesjouwing op de LVK-finale

De LVK-finalisten zijn bekend gemaakt. Peel en Maas is vertegenwoordigd met De Breurkes en De Kwante...

Kwante Diekzèk en de Breurkes stralen van trots: reacties op LVK-finaleplek

Het was een dag vol spanning en emoties voor de carnavalsgroepen in Limburg. Zowel Kwante Diekzèk al...

Mark van Mullekom in top 3 meeste LVK-finaleplekken

De Heldense liedjesschrijver en componist Mark van Mullekom staat in het rijtje van de meest succesv...

LVK-veurbesjouwing - derde halve finale

In de LVK-veurbesjouwing blikken Robin Peeters en Bart Nelissen vooruit op de tweede halve finale va...