Panningen, Netherlands

Theatervoorstelling ‘Flowers of Life’ brengt generaties samen

In DOK6 wordt binnenkort de theatervoorstelling Flowers of Life opgevoerd, een project dat ontstaan is uit de inspiratie van Patricia Maessen uit Egchel. Met een jaar aan voorbereiding en een team van betrokken familieleden en andere creatievelingen, belooft het een voorstelling te worden die generaties met elkaar verbindt.
De redactie | 20 maart 2025 18:04 | Aangepast op 20 maart 2025 18:04
Patricia kreeg in maart 2024 het idee voor de voorstelling en begon direct met de uitwerking. “Toen die inspiratie kwam, voelde ik meteen dat ik hier iets mee moest doen,” vertelt ze. “Al snel kwam Louise in beeld en samen hebben we een prachtig theaterstuk neergezet.” De voorstelling draait om het leven zelf, verbeeld door de metafoor van een bloem. “Het begint met het zaadje van de blaasbloem en vervolgt zijn weg. Dit proces is vertaald naar de groei van een kind en de verschillende levensfasen die daarop volgen.”

Herkenning voor iedereen
Met Flowers of Life worden alle generaties vertegenwoordigd, van het prille begin tot de oude, wijze dame aan het einde. “Ik denk dat veel mensen zich in dit verhaal zullen herkennen,” zegt Patricia. “Het laat zien hoe we allemaal door fases gaan, van kindertijd tot volwassenheid en ouderdom.”

De titel van de voorstelling heeft voor haar een diepe betekenis. “Voor mij staat Flowers of Life voor de hele reis die een bloem aflegt, van zaadje tot bloei. Dit wilde ik in een verhaal vertellen. Ik geef al lange tijd bloemlezingen, en achteraf besefte ik dat die een inspiratiebron zijn geweest voor deze theatervoorstelling.”

Een project vanuit vertrouwen
Hoewel theater niet haar vakgebied is, heeft Patricia de sprong gewaagd. “Ik werk veel vanuit gevoel, maar ik wist dat ik in actie moest komen als ik dit echt wilde realiseren. Dus ben ik aan de slag gegaan, heb ik contacten gelegd en ben ik gaan schrijven.” Ze gelooft sterk in het principe dat als je iets uitzendt, het ook naar je toe komt als het de bedoeling is. “Ik heb nooit getwijfeld of het zou lukken, ik had er meteen vertrouwen in. En dat vertrouwen werd bevestigd: de voorstelling is inmiddels uitverkocht.”

Opvallend is dat verschillende familieleden een rol spelen in de voorstelling. “Mijn dochter, die een groot zangtalent heeft, hoort hier gewoon in. Dat voelde ik direct. Later kwam ook het idee om mijn drie zussen erbij te betrekken. Dat gebeurde op het laatste moment, maar vaak zijn dat juist de beste ideeën.”

‘Een explosie van gevoel’
Nu de voorstelling nadert, kijkt Patricia vol verwachting uit naar het moment dat alles samenkomt. “Ik tel de dagen af. Ik verwacht dat het een explosie van gevoel wordt. Dit proces heeft bewezen dat je een gedachte kunt omzetten in een manifestatie. En niet alleen voor mij; ik hoop dat veel mensen hier inspiratie uit halen om hun eigen dromen waar te maken.”

Lees meer over:

Flowers of Life|