Panningen, Netherlands

Schoolplein NatuurTalent is dankzij donaties een echt speelplein

Het schoolplein voor KC NatuurTalent in Helden is vernieuwd. Met hulp van vele sponsoren heeft de Heldense school een schoolplein aan kunnen leggen die past bij de groene omgeving aan de Kloosterstraat.
De redactie | 17 januari 2024 11:25 | Aangepast op 17 januari 2024 11:25
Mick en Isa zijn twee leerlingen van de school. Ze zijn blij met de vernieuwing. "Er waren eerst weinig toestellen om op te spelen. Nu is dat veranderd en dat maakt het spelen veel leuker", zeggen de leerlingen. Schommels, een glijbaan en andere klimtoestellen zijn aan het plein toegevoegd.

Hovenier
Vanwege het koude weer vond de opening niet buiten, maar binnen plaats. Leerlingen blikten terug op het proces. Zo werden verschillende voorstellen van hoveniers bekeken en werden er ideeën geopperd voor de inrichting. Er is een moestuin gekomen en met het IVN werden bomen geplant. Uiteindelijk verzorgde Herman Vaessen BV de inrichting.

Geld opgehaald
Eind vorig jaar werd er een crowdfundingsactie gestart om het geld voor de toestellen en de inrichting te verzamelen. In totaal werd er 25.024,25 euro opgehaald. De sponsoren kregen een applaus. Burgemeester Delissen sprak haar waardering uit aan iedereen die geld doneerde. Ook haalden de leerlingen zelf geld op. Dat gebeurde tijdens 'De nacht van het dorp' in Helden. Bij de uitreiking van de Ondernemersprijs werd ook een cheque overhandigd.

Sneeuw
Nu kan er gespeeld worden. Het is nog even koud en nat, maar dat is volgende de kinderen geen probleem. "In de sneeuw is het ook leuk spelen", zegt Isa. Het speelplein is ook buiten schooltijden voor de kinderen te gebruiken.

Lees meer over:

KC Natuurtalent|Helden|

Lees ook

Ruim 500 inwoners denken mee over herinrichting Kesselseweg en Mariaplein

De herinrichting van de Kesselseweg en de doorgaande weg bij het Mariaplein in Helden leeft onder de...

Heldense gaat nieuwe Neerse zaak runnen

Marjo Stammen uit Helden wordt een van de medewerkers van de Kompenie in Neer. Dit is het voormalige...

Journalist Bart Ebisch over gijzeling Helden: ‘Nooit zo'n bizarre journalistieke dag meegemaakt als toen’

Het is een van de meest aangrijpende en bizarre gebeurtenissen die ooit in onze regio hebben plaatsg...

Goed bezochte Straotzitting in Helden met prinses Kyra Hendrix

De achttiende Straotzitting in Helden werd zaterdag goed bezocht. Kyra Hendrix werd uitgeroepen tot ...

Terugkijken: Optocht Helje-Dörp

Onder een stralende zon namen er zo'n 40 deelnemers deel aan de optocht van CV De Dörper Kuus. Het m...

Oud-Helenavener schrijft boek over geboortedorp met vermelding voor Grashoek

In het boek ‘Helenaveen van Boven tot Koningslaan 1900 - 1925’ zet grafisch vormgever André Vervuurt...