Panningen, Netherlands

Frits uit Beringe creëert kunst uit oud metaal

In de tuin van Frits Verstappen in Beringe is niets zomaar wat het lijkt. Waar anderen afgedankte metalen voorwerpen zien, ziet hij de basis voor kunstwerken. Van oude spiraalbedden tot roestige gereedschappen; in zijn handen krijgen ze een nieuw leven als dierenbeelden.
De redactie | 23 maart 2025 11:45 | Aangepast op 23 maart 2025 11:45
Van familie-erfgoed naar kunsttuin
“Deze tuin was oorspronkelijk van mijn ouders,” vertelt Frits. “We zijn hier komen wonen nadat zij naar een huurwoning zijn verhuisd.” Tussen het groen staan talrijke beelden die hij zelf heeft gemaakt. Hoe hij daarmee begon? “Op een gegeven moment zie je iets liggen en denk je: daar kan ik iets van maken. Soms lukt het meteen, soms probeer ik het opnieuw. En blijkbaar vinden mensen dat mooi.”

Uitdrukking en beweging in metaal
Zijn werk is niet abstract. “Dat is niet mijn ding,” zegt hij stellig. In plaats daarvan maakt hij vooral diervormen zoals insecten en schapen. “Je kunt een beeld een uitdrukking geven of een beweging, alsof het net wegloopt of een kant op kijkt. Misschien een beetje brutaal, of juist heel vrolijk.”
Een voorbeeld daarvan is de ram die hij maakte van een oud spiraalbed. “Mijn ouders hebben daar vroeger nog op geslapen. Nu is het iets totaal anders, maar je kunt nog steeds zien waar het van gemaakt is. Dat vind ik grappig.”

De kracht van metaal
Frits werkt voornamelijk met metaal. “Het is makkelijk te bewerken: je kunt er iets aan toevoegen of juist weghalen. Hout is lastiger, dat vraagt een andere techniek.” Zijn tip voor anderen die creatief aan de slag willen? “Laat je fantasie de vrije loop. Het hoeft niet perfect te zijn. Als je de strekking te pakken hebt—een paar poten of oren—dan zie je al snel wat het moet voorstellen.”

De werken van Frits zijn te zien in ArtPoint in De Pit in Panningen.


Lees meer over:

Beringe|Kunst|Frits Verstappen|

Lees ook

Opruimactie langs N275 bij Beringe

Volgende week wordt de N275 tussen de rotonde Ninnesweg en Spitsgras in Beringe afgesloten vanwege d...

Wegwerkzaamheden op de N275 bij Beringe: verkeershinder van 7 t/m 15 april

Automobilisten en vrachtverkeer moeten rekening houden met verkeershinder op de N275 bij Beringe. Va...

Binnentuin opknappen en 5x Beringen Bos onderhouden tijdens NL Doet

Het was vrijdag en zaterdag NLdoet, de grote vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. In bijna alle ...

Crowdfundingsactie voor renoveren en verlichten Beringse kerkklokken

‘Beringe luidt de noodklok’. Met die boodschap wil Stichting Steingood de klokken van de Beringse ke...

Mannen van 20 en 17 jaar oud aangehouden na steekincident in Panningen

De politie heeft twee personen aangehouden na het steekincident van zondag in Panningen. Het gaat om...

Gewonde bij steekincident in Panningen, politie zoekt getuigen

In Panningen is zondagavond een persoon gewond geraakt bij een steekincident. Die vond rond 18.00 uu...