Panningen, Netherlands

Bijeenkomst over mentale gezondheid van jongeren

De gemeente Peel en Maas organiseert een bijeenkomst om te praten over de mentale gezondheid van jongeren. Er komt zowel een fysieke als digitale bijeenkomst.
De redactie | 17 mei 2023 15:04 | Aangepast op 17 mei 2023 15:04
Lichte toename
Gemiddeld nemen in Nederland mentale klachten onder jongeren en jongvolwassenen licht toe. Uit onderzoek van GGD GHOR blijkt dat ruim de helft van de jongeren tussen de 16 en 25 jaar psychische klachten ervaart. “We willen weten hoe met de jongeren in de gemeente staat en wat we met elkaar kunnen doen om de mentale gezondheid te verbeteren,” aldus de gemeente op haar website. “Dit doen we door in gesprek te gaan met de jongeren zelf en met ouders en/of verzorgers.”

Fysiek en digitaal
Ouders en verzorgers van jongeren vanaf 12 jaar worden uitgenodigd om deel te nemen aan de gesprekken. Dit kan zowel fysiek als digitaal. Voor beide vormen is aanmelding verplicht. De fysieke bijeenkomst is op maandag 5 juni van 19:30 tot 21:00 uur aan de Doctor Ariënsstraat 25 in Panningen, de digitale bijeenkomst vindt op dinsdag 13 juni van 19:00 tot 20:00 uur plaats. Deelnemers van de digitale bijeenkomst ontvangen na aanmelding een link om deel te nemen. 

Aanmelden
Met de jongeren zelf gaat de gemeente op 13 juni, 20 juni en 29 juni in gesprek. Die beginnen om 18:00 uur. Geïnteresseerden voor de fysieke bijeenkomst kunnen zich met dit formulier aanmelden. Degenen die voor de digitale bijeenkomst kiezen, melden zich met een ander formulier aan.

Lees ook

Informatiehuishouding gemeente Peel en Maas op orde

De informatiehuishouding van de gemeente Peel en Maas is op orde. Dat blijkt uit het verslag van de ...

Café De Pool moet kermisevenement Maasbree achter omheining organiseren

Tijdens de kermis organiseert café De Pool in Maasbree een evenement om haar tienjarig jubileum te v...

De Berckt moet definitief boete betalen, Peter Gillis wil koop afdwingen

Vakantiepark De Berckt in Baarlo heeft van de rechter te horen gekregen dat het een boete van 1 milj...

Limburgse en Poolse politie werken samen tegen overlast arbeidsmigranten

De politie in Noord-Limburg werkt sinds deze week samen met Poolse agenten om overlast door dakloze ...

Peel en Maas waarschuwt voor risico op natuurbranden

Net als in veel andere gemeenten is er ook in Peel en Maas een verhoogd risico op bos- en natuurbran...

Gemeenteraadzaal Peel en Maas moet worden uitgebreid

De raadzaal van de gemeente Peel en Maas moet worden vernieuwd. Belangrijkste reden is dat het aanta...