Panningen, Netherlands

Installatie nieuwe burgemeester Beesel vervroegd

Martijn Derks, voorgedragen als nieuwe burgemeester van de gemeente Beesel.
De nieuwe burgemeester van de gemeente Beesel, Martijn Derks, wordt eerder geïnstalleerd dan gepland. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Derks op 7 mei geïnstalleerd zou worden, maar dat is vervroegd naar 10 april.
Youri Buis | 10 maart 2025 16:59 | Aangepast op 10 maart 2025 16:59
Voordracht
Tijdens een speciale raadsvergadering op 18 februari werd Martijn Derks voorgedragen als nieuwe burgervader van de gemeente Beesel. Hij volgt Bob Vostermans op, die burgemeester van Peel en Maas werd. Nadat de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties goedkeuring heeft gegeven, volgt het Koninklijk benoemingsbesluit en de officiële installatie. Die laatste stap wordt dus naar voren geschoven.

Installatie vervroegd
Momenteel is Chantal Nijkerken nog waarnemend burgemeester in Beesel. Toen de installatiedatum voor Derks van 7 mei werd gepland, was het nog niet duidelijk dat Nijkerken zou worden voorgedragen als de nieuwe burgemeester van Vught. Zij start daar eerder dan begin mei. Daarom is in overleg met de provincie Limburg en met medewerking van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, besloten om de installatie van Derks te vervroegen naar donderdag 10 april.

Ook de installatie van de nieuwe burgemeester gebeurt tijdens een speciale vergadering in het gemeentehuis. Deze vergadering is op 10 april live te volgen bij Omroep P&M.

Meest gelezen

Stroomstoring in Panningen en omgeving

De redactie | 14 mrt 2025 07:58

Thuis kijken bij Susan Derckx

Jelle van de Steeg | 15 mrt 2025 17:31

Lees ook

Witte Anjer Perkje en veteranenmonument opgeknapt en verplaatst

Het Witte Anjer Perkje en het veteranenmonument in Reuver zijn vernieuwd en verplaatst naar het Raad...

‘Financiële onzekerheid’ rond scenariokeuzes voor toekomst gemeenschapshuis De Schakel

De scenariokeuze om de toekomst van gemeenschapshuis De Schakel in Reuver te bepalen, is zeker nog g...

Verschillen in terrasbelasting, ook in Beesel en Peel en Maas

Nu het voorjaar langzaam maar zeker haar intrede maakt, worden ook de terrassen weer vaker opgezocht...

Uitnodiging bijeenkomst Kijk Niet Weg

De werkgroep Veilig Buitengebied organiseert een Kijk Niet Weg bijeenkomst. Inwoners en ondernemers u...

Peel en Maas behoort tot gemeenten met minste toeristenbelasting van Limburg

Wie in de gemeente Peel en Maas wil overnachten, betaalt in 2025 €1,30 per nacht aan toeristenbelast...

Martijn Derks voorgedragen als burgemeester van Beesel

De gemeenteraad van Beesel heeft dinsdagavond tijdens een speciale raadsvergadering Martijn Derks (4...