Panningen, Netherlands

Gemeenteraadzaal Peel en Maas moet worden uitgebreid

De huidige raadzaal moet worden vernieuwd.
De raadzaal van de gemeente Peel en Maas moet worden vernieuwd. Belangrijkste reden is dat het aantal inwoners toeneemt en dus ook het aantal raadsleden. De gemeenteraad bespreekt in april het voorstel om hier extra geld voor uit te trekken. Het gaat om een krediet van bijna 500.000 euro.
De redactie | 9 april 2025 09:33 | Aangepast op 9 april 2025 09:33
Meer raadsleden
De verbouwing is nodig omdat de gemeenteraad vanaf 2026 uit meer leden bestaat. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van dat jaar groeit het aantal raadsleden van 27 naar 29, omdat het aantal inwoners van Peel en Maas is toegenomen. Daardoor zijn er meer werkplekken nodig in de raadzaal. Het blijft niet bij een paar extra stoelen, want de hele zaal wordt aangepakt.

Nieuwe bank en stoelen
Voor de raadsleden komt er een extra bank in de ronde opstelling. Ook de stoelen worden vervangen. Voor het college worden de werkplekken opnieuw ingericht en ook de griffie krijgt een betere plek. Er wordt ook gedacht aan het publiek. De stoelen voor bezoekers worden vervangen door comfortabelere zitplaatsen met een goed zicht op de raadsleden. Daarnaast wordt de akoestiek verbeterd, zodat iedereen in de zaal elkaar goed kan verstaan.

Betere geluids- en videokwaliteit
De techniek in de raadzaal wordt ook vernieuwd. Het geluids- en videosysteem wordt vervangen, en er komen nieuwe schermen en camera’s. Zo kunnen mensen die de vergadering thuis volgen via de livestream straks beter meekijken en luisteren. Ook de stemapparatuur van de raadsleden wordt vernieuwd. In het nieuwe ontwerp is ook aandacht voor de uitstraling van de zaal. In het tapijt komt een patroon dat verwijst naar de identiteit van Peel en Maas. Daarnaast krijgt artikel 1 van de Grondwet – over gelijke behandeling en non-discriminatie – een zichtbare plek in de zaal.

De werkzaamheden staan gepland voor het najaar van 2025. De gemeente probeert ervoor te zorgen dat de raadsvergaderingen tijdens de verbouwing gewoon doorgaan, eventueel in een andere ruimte. Het presidium, dat bestaat uit de fractievoorzitters van alle politieke partijen, houdt toezicht op de verbouwing en de voortgang.

Lees ook

Gemeentelijke woonlasten in Peel en Maas volgend jaar zo’n 35 euro duurder

In het hele land stijgen volgend jaar de gemeentelijke woonlasten. Gemiddeld gaat het om een stijgin...

Voedselbank Peel en Maas ziet aanvragen weer toenemen in 2025

Voedselbank Peel en Maas kijkt terug op een bewogen jaar. Waar eind 2024 sprake was van een terugloo...

Handhaving controleert blauwe zone: meer dan 100 waarschuwingen

Handhaving heeft de afgelopen dagen in Panningen gecontroleerd op parkeren in de blauwe zone. Daarbi...

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter ...