Panningen, Netherlands

Waardeloze Winkel strijkt neer in Museum W

Tot en met 29 juni is in de entreehal van Museum W in Weert de Waardeloze Winkel van kunstenaar Pavèl van Houten te bezoeken. In de winkel draait alles om spullen die geen waarde meer lijken te hebben.
Eric Reijnders | 29 maart 2025 18:42 | Aangepast op 29 maart 2025 18:42
De Waardeloze Winkel is een kunstproject waarin voorwerpen te koop zijn die hun functie hebben verloren, zoals oude treinkaartjes, stukjes plastic of lege pennen. Maar betalen met euro’s is niet mogelijk: de winkel hanteert zijn eigen valuta, de ‘flut’.

Bezoekers kunnen flutten verdienen door hun eigen waardeloze bezittingen te laten taxeren en in te leveren bij de Waardeloze Bank. Hoe waardelozer het object, hoe meer flutten het oplevert. Met deze flutten kunnen bezoekers vervolgens weer andere waardeloze voorwerpen aanschaffen.

Jubileumeditie met extra’s
Van Houten is in Peel en Maas bekend als eigenaar van Hotel Nieuw Antiek en is ook presentator van het P&M-programma Dwars Door Limburg. Zijn project bestaat tien jaar en viert dit jubileum in Museum W met een speciale editie. Naast de winkel zijn er ook een Waardeloos Kuuroord, een Waardeloze Juwelier en een Waardeloze Zelfscankassa te vinden.

De installatie nodigt bezoekers uit om na te denken over consumptie, verspilling en de betekenis van waarde.

Lees ook

Kienen Actief 50plus Grashoek

Actief 50plus Grashoek organiseert een open kienavond voor jong en oud met mooie prijzen.

Niek Jordens beschouwt voor op laatste derby tegen Lions

Nu de Super Handball League erop zit voor dit seizoen, gaat het vizier van Bevo Hc op de HandbalNL L...

Nieuwe naam gezocht voor plein in hartje Offenbeek

In het centrum van het hartje Offenbeek wordt momenteel gewerkt aan een nieuw plein. Een centrale pl...

Herinneringen over juf Martha bij reünie Engelbewaarder

De reünie van de voormalige kleuterschool in Baarlo, de Rong Sjoel, bracht dinsdag zo’n 120 oud-leer...

Beeselse Lijst stelt aanvullende vragen over industrieterrein Zevenellen

De fractie van de Beeselse Lijst heeft opnieuw schriftelijke vragen gesteld aan het college van B&W ...

AED bij COOP Maasbree krijgt nieuwe bestemming bij Jong Nederland

Supermarkt COOP in Maasbree sluit op 18 april definitief de deuren. Een overname door een andere sup...