Panningen, Netherlands

Coronacentrum in Roermond

De huisartsen en zorginstellingen in Noord- en Midden-Limburg openen vrijdag 27 maart een Coronacentrum in Van der Valk Theaterhotel De Oranjerie in Roermond. Hier zal door nauwe samenwerking van de eerstelijns zorg opvang zijn voor COVID-19 verdachte patiënten.
Paul Aerts | 27 maart 2020 15:26 | Aangepast op 27 maart 2020 15:26
De locatie zal dienstdoen als Thuiszorghotel en Huisartsenpost. De huisartsen, thuiszorg en ziekenhuizen worden hiermee ontlast in deze drukke Coronacrisis. Op deze plek komen mensen terecht die 'te goed' zijn om in het ziekenhuis terecht te komen en 'te slecht' zijn om thuis te blijven.

In het Thuiszorghotel komen mensen terecht die na een ziekenhuisopname nog niet naar huis kunnen of die te ziek zijn om thuis te blijven. Er worden 24 plekken ingericht, waarmee ervaring opgedaan wordt om deze zo nodig op te schalen naar meer plekken, mocht dat nodig zijn.

De reguliere zorg via huisartsen wordt ontlast door de ingerichte Huisartsenpost, door een bundeling van de expertise voor behandelingen. Er kan zo sneller gehandeld worden wanneer behandeling of opname noodzakelijk is. Verwijzing naar het Coronacentrum kan alleen plaatsvinden middels telefonisch contact met de huisarts of huisartsenpost en dus niet bij de locatie zelf. 

De intensieve samenwerking tussen de zorgpartners Proteion, De Zorggroep, Land van Horne, Cohesie, Meditta, Ambulancezorg Limburg-Noord, GGD/GHOR en Veiligheidsregio Limburg-Noord en het Rode Kruis heeft de basis gelegd voor dit centrum.

Lees ook

Politie waarschuwt voor goudknuffelaars

De politie van het basisteam Venlo-Beesel waarschuwt voor zogenaamde goudknuffelaars: oplichters die...

NLdoet in gemeente Beesel: dit zijn de activiteiten per dorp

Zaterdag en zondag is het weer tijd voor NLdoet, de grote vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. O...

Peel en Maas heeft meeste woningen met warmtepomp in Limburg

In geen enkele Limburgse gemeente zijn er meer warmtepompen aangesloten dan in Peel en Maas. Daarnaa...

Philharmonisch Gezelschap Reuver treedt op tijdens LBM Open Podium

Na een concours in november en twee geslaagde nieuwjaarsconcerten in januari, blijft het Philharmoni...

Inwoners Giel Peetershof willen aanvullend onderzoek rond uitbreiding

Inwoners van de woonwijk Giel Peetershof in Egchel pleiten voor aanvullend onderzoek rond de beoogde...

KNVB haalt HVV Helmond tijdelijk uit competitie na ongeregeldheden tegen VV Helden

Na de ongeregeldheden afgelopen zondag in het duel tussen VV Helden en HVV Helmond, heeft de KNVB be...